Segregacja odpadów w domu

Krokiem do polepszenia stanu naszego środowiska jest segregacja śmieci. Niestety z lenistwa lub braku miejsca w kuchni na takie pojemniki nie segregujemy śmieci. Czy faktycznie można zagospodarować kilka pojemników w dość skromnej kuchni. Segregacja odpadów nawet w małej kuchni jest możliwa, dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu pojemników przeznaczonych do tego celu.

Segregacja śmieci w Twoim domu

Pierwszy krok jest najtrudniejszy, ale zdecydowanie warto się przełamać i i zdecydować na takie pojemniki. Możemy do tego celu odpowiednio zagospodarować szafkę pod umywalką. Pojemniki umieszczamy bezpośrednio pod umywalką, najlepiej szeregowo. Ważne jest, żeby etykietki znajdowały się z przodu pojemnika, a każdy z nich miał inny kolor. Z czasem kolory powiążemy z odpowiednim rodzajem odpadu. Segregacja odpadów sprawia, że odpadów jest odpowiednio mniej. To oznacza, że możemy wstawić także mniejsze pojemniki. Inaczej segregacja śmieci będzie wyglądała w dużej rodzinie, a jeszcze inaczej, kiedy będziemy mieszkać w pojedynkę. Niemniej jednak pojemnik do segregacji śmieci w domu jest potrzebny i będzie dobry dla środowiska.

Dobre praktyki w segregacji śmieci

Pojemniki zostały wybrane, więc można przejść do dobrych praktyk, które pozwolą Ci na oszczędność na segregacji śmierci. Przed wrzuceniem butelki do pojemnika powinniśmy ją zgnieść, aby zajmowała mniej miejsca. Podobnie postępujemy w przypadku kartonów po sokach czy innych papierowych opakowaniach. Odpady zmieszane powinny stanowić niewielki procent odpadów, których nie da się powtórnie zagospodarować. Nie musimy myć opróżnionych opakowań po soku lub napoju lub zrywać z nich papierowych etykietek. Śmierci posegregowane są przewożone w specjalnych pojemnikach, nie są mieszane razem. Segregacja śmierci niesie ze sobą same korzyści, dlatego powinno to być naszym priorytetem. Każdy mieszkaniec produkuje okolo 300 kg odpadów w ciągu roku. Śmieci, które wyrzucamy można ponownie wykorzystać. Przynosi to pewne oszczędności w kosztach produkcji. Niby taki pojemnik do segregacji w domu to nic takiego, a jakie mogą być z tego pozytywne korzyści.

Segregacja śmieci to idealny sposób do wprowadzenia do swojego życia ekologicznych nawyków. Inni ludzie kupują stare ubrania, jeszcze inni nie jeżdżą często samochodem, a jeszcze inni segregują śmieci. Ponadto, możemy liczyć na mniejsze opłaty za wywóz śmieci, bo te  z roku na rok stale rosną przy odpadach zmieszanych. Segregowanie śmieci przyniesie pozytywny wpływ dla środowiska. Warto zacząć segregację śmieci już dziś.