Ekologiczne sprzątanie domu

Sprzątanie domu to jedno z najważniejszych i powtarzalnych zadań, które większość z nas chce jak najszybciej mieć za sobą.
Zrozumiałe jest, że równoważenie zadań polegających na właściwym utrzymywaniu domu w czystości przy jednoczesnym zapewnianiu opieki i wsparcia rodzinie może wydawać się nie mniej niż zniechęcającym wysiłkiem. A jeśli pojawi się dodatkowa obawa przed trzymaniem się ekologicznej rutyny sprzątania domu, naturalnie zaczniesz czuć się przytłoczony.
Utrzymanie domu w czystości przy jednoczesnym stosowaniu przyjaznych dla środowiska metod sprzątania nie musi być niemożliwe – i nie musi być trudne. Wynajęcie profesjonalnej usługi sprzątania domu może pomóc w rozwiązaniu najtrudniejszych zadań domowych, ale wciąż istnieją niewielkie sposoby regularnego sprzątania domu w sposób zrównoważony.
Oto kilka ekologicznych wskazówek dotyczących sprzątania domów, których możesz użyć, aby ułatwić sobie sprzątanie i zmniejszyć ilość toksycznych odpadów.

Używaj octu i soku z cytryny

Większość osób mogła o tym słyszeć. Będąc podstawą w kuchni, możesz mieć już wystarczająco dużo zapasów tych produktów. Prawda jest taka, że ​​ocet destylowany może być niezwykle przydatny do czyszczenia jako ekologiczny rozpuszczalnik, który może niszczyć drobnoustroje występujące w Twoim domu. Służby porządkowe często używają octu do nietoksycznego czyszczenia – bo to działa!
Możesz zrobić własny roztwór octu zabijającego zarazki, mieszając biały ocet z wodą w stosunku 1:1 i przechowując go w butelce ze spryskiwaczem do późniejszego użycia. Oprócz rozkładania tłuszczu, rozwiązanie to szybko wysycha i pozostawia atrakcyjny połysk na różnych powierzchniach Twojego domu.

Aby odpowiednio wypolerować drewniane podłogi, wystarczy zmieszać 1/2 szklanki soku z cytryny z 1 szklanką oliwy z oliwek, aby uzyskać skuteczne i wspaniałe rozwiązanie do polerowania. Ponadto możesz użyć nierozcieńczonego soku z cytryny, aby usunąć ślady z łazienki, a także wyeliminować plamy z mebli, stołów kuchennych i dywanów.

Środek na muszki

Pozbądź się irytujących zgromadzeń muszek owocowych w swoim domu, robiąc domowe środki odstraszające muszki bez uciekania się do chemikaliów.
Weź miskę masonową lub podobną miskę i wymieszaj równą ilość octu jabłkowego i mydła do naczyń. Owiń górną część miski brązowym papierem i zostaw kilka dziur. Muchy zwabi słodki zapach octu jabłkowego i wejdą do miski. Jednak utkną z mydłem w roztworze.
Będzie to szczególnie przydatne latem, kiedy ich liczebność jest wysoka.

Rozważ przejście na pieluchy z ekologicznej tkaniny

Jeśli masz dziecko w swoim domu, to znasz walkę z pozornie niekończącymi się pieluchami. Niestety, góry brudnych pieluch, które powstają, mogą być szkodliwe dla środowiska, ponieważ zwiększają masę odpadów papierowych wysyłanych na lokalne wysypiska śmieci.
Dlatego pieluchy z tkaniny ekologicznej stają się coraz bardziej popularne jako przyjazna dla środowiska alternatywa dla zwykłych pieluch, ponieważ można je regularnie prać i używać ponownie. Jeśli jednak odpowiedzialność za regularne pranie tych pieluch wydaje się wymagać dużo pracy, istnieje wiele marek pieluch, które oferują produkty biodegradowalne lub jednorazowe.

Zainwestuj w zieleń i postaw na torby wielokrotnego użytlku

W porównaniu do sztucznych odświeżaczy powietrza, posiadanie roślin w domu zapewni zdrowy i przyjazny zapach, jednocześnie naturalnie filtrując powietrze. Rośliny, takie jak bluszcz angielski, lilie pokojowe i rośliny pająka, pomagają temu celowi skuteczniej niż inne. Dodatkowo, oprócz tego, że służą jako naturalne filtry powietrza, rośliny doniczkowe mogą być również piękną ozdobą Twojego domu.

Używanie toreb na zakupy wielokrotnego użytku podczas podróży do sklepu to prosty, ale skuteczny sposób na ograniczenie odpadów z tworzyw sztucznych. Torby wielokrotnego użytku są powszechnie dostępne i zwykle są sprzedawane w witrynach sklepowych lub online w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach. Przechowuj je w szafce lub w samochodzie, aby mieć pewność, że jest łatwo dostępna do użycia nawet podczas szybkich wycieczek do sklepu.